...Lootvinas toimus kõige uhkem külapäev just Avatud Talude päeval!

Et näidata meie väikse ja õhinapõhise küla uhkust, võimsust ja vägevust ning tublidust, siis osalesime Avatud Talude päeval 2018, olles Lootvina ühendtalud ja võõrustasime kõiki külalisi, kes meie juurde jõudsid ning neid oli kokku ligi 400 inimest! 

Samas aga pidasime oma igasuvist külapäeva, sest ei saa ju suurt pidu n-ö raisku lasta minna ;-) Eriti kui sõidutasime kokku oma küla töötavad ja tublid PÕKAD ja tegime Lootvina esimese traktorinäituse, kus oli 9 põkat ja 1 kombain! 
Lootvina esimese traktorinäituse panid KülaVeljo maale rattale: Pihlapuu talu, Sotsu talu, Oru talu ja Palli talu!


Meil toimus:
Avatud oli külasaun ja kümblustünn, saunakombeid ja saunavihta tegema õpetas saunavanast külavanem Riidma talust. Lisaks tegi külavanem veel puutöötuba - sai meisterdada endale tsirgupillikese.

Võimalus oli osaleda Virga talu Vibuväljakutses, kus talunoored püsitasid suure turvavõrguga vibulaskeala ning miski liikus pallidega, mida sihtida ning ja metssea jahti sai harjutada :-)

Kell 13 ja 15 algas ürditee valmistamise koolitus Riidma talu perenaise poolt. FERMENTEERIMINE
Suvel maakodu ümbruses kasvavatele taimedele saab enne kuivatamist veelgi väge lisada - meie õpitoas tehti Iivan-tšai fermenteerimisprotsessi. Õpitoast lahkuti purgikese töödeldud lehtede ning õpetussõnadega, kuidas protsess lõpule viia. 

Pikkjärve talu perenaine õpetas käsitöötoas pakutrüki tehnikas öko-kandekotte kaunistama, lisaks nägin rätikesi, t-särke ja paljaid meherinnaesiseid pakutrüki mustrites ;-) Pakutrükitöötuba ei suutnud kuidagi lõpetada ja huvilised kaunistasid kotte veel simmani ajalgi! Aitäh Margit!

Külastada sai meie külalauta, kus Sotsu talu lambad määgisid, kelle Londi Jaan uhke traktoriga kohale sõidutas ning seejärel traktori enda näitusele veeretas.

Hobuteraapia suksu Ants koos kolme sõbraga olid Oru talust, keda sai paitada ja kallistada ning peost porgandeid sööta ning lisaks ratsutada ning ka sõitu teha! Täname Oru talu rahvast, kus perenaise Dianale ja peremees Jaanile lisaks olid nende lapsed kohal ning potentsiaalne väimees ka veel :-) Nad ehitasid megasuure ja laheda hobukopli KülaVeljo maa peale (Veljo saigi renti hobusesitaga)

Tutvuda sai uhtivärske Virga talu kanatraktoriga, kus viis lumivalget kana munevad kodumune ning see oli hitt. Lapsed vaimustsid kanadest ning suured imestasid kanatraktorit ennast. Küll vahiti ja pildistati, sinna juurde oleks kanagiidi olnud, kes oleks rääkinud linnarahvale kanaelust ja olust....

Meie küla talukaupa sai Lootvina taluturult: kodumunad, hoidised, oma tehtud sink, koduõlu ja -vein, suitsuvorsti, koduleiba,tomatit-kurki, jne, lisaks tegutses külatäika!
*kodune ja värkse talusink, mille Muuga Enn tegi, müüdi läbi paari tunniga, kõik 15 kilo!
*Palli talu värke kartul  ja hoidised läksid hästi
*Tairi ja Kersti värske mesi .....mmmm, lisaks suur aitäh Kerstile köögitoimkonda tulemise eest! See oli suureks abiks!
*Varese Eino kauples just enda tehtud suitsurääbisega, mida keegi väga ei näinud, sest see osteti enne kui nagu pidu sai pihta hakata! ;-) ja tema kanamunad läksid ka kiirelt.
*Palli talu peremees hakkas kodukalja kaupmeheks ning jagas seda jooki rahuga enneolematu hinna eest!
*Palo talu oli vastuatv Lootvina Naise kodukohviku eest ja söötis ära terve armaada! Tal olid abiks Ala talu Merike, kes lööb meil kõik kassad kokku; Muuga Heili, meie endine Triin ;-) - nüüd siis lihtsalt Helerannake :-D ja Pihlapuu talu Levia ja Pireti emme ka! Kõik nad oli rakkes terve päeva ja tallad lõid tuld.
*Pihlapuu talu noorperemehe (kel on juba oma talu Lootvinas tegelt, ma ei tea veel nime ;-) koduveinid, kadusid nagu....soe sai
*sooja saia küpsetas aga Helerannake.
.....taluturus asju korraldasid Muuga Heili ja Enno talu Tuuli.

Puukujude meistriklass avas näitusmüügi ning oli võimalus näha meistrit skulptuuritamas! Järvemaja talu puukujumeister Kalle müüs maha kolm kuju ja tema vunts oli megarahul, ta ka tegi näidistegemist ja kunst sündis silme all, rahvast oli kes vaatas!!!!17-20 ÕHTUL KÜLASIMMAN: mängis ideaalkoosseis Mooste Rahvamuusikakoolist: Toomas Ojasaar (Lõuna-Eesti parim lõõtsamängija), Raivo Sildoja (Mooste Rahvamuusikakooli pillimeister ja suurepärane viiulimängija) ja Ott Kaasik (megalahe bassimeister)
See oli VÄGA HEA! Soovitan kahte kätt südamele pannes! Mul polnud kahtusi muidugi, et nad saavad superhästi hakkama aga paitas kõrva kuidas lõõts ja viiul soolos koos musitseerisid ja kuidas muusikud ise nautisid neid erilisi hetki lugudes - vaadates Raivo ja Toomase nägusid ja keskendumist sel hetkel!

Kõlas laul ja sai tantsu, toimetas kodukohvik ja pillimängu pausi ajal sai näha külarahva näitemängu, enne aga tegi meie koolipapa hr Mark viktoriini külastajatele ;-)

Varsti põhjalikum pildigalerii ja kajastus nii siin kui www.lootvina.ee
FB ürituse leht


Kui küla fotomees Aivarilt pildid saan ning loo jutustan kuidas kõik oli ja sai ;-)
Kokku arvutasin ära, et kuskil 18 talu oli haaratud ja kokku nendest taludest 52 inimest, kes osalesid ettevalmistusest ja/või olid 22.07 kohapeal! Tõesti olen uhke meie kogukonna üle! :-DParkla oli pidevalt autsid täis ja tee kannatas koormust - oi kui paljud teavad, et Lootvinasse ei saa kuskilt poolt kõvakattega teed pidi ;-/

Külas käis korraldustiimi arvates pea 400 inimest, kirja pani end 382 aga paljusid ei saanud me kirja kindlasti!
rahul külamehed simmanil: Vahi talu noorperemees, KülaVeljo ja härra Rääbis rääbistega ;-)

Meie koolipapa - härra Tõnis Mark - tegi ülihuvitava ja haarava viktoriini külarahvale ning külalistele, kust ma teadsin ühte vastust - Võnnu maakirik on suurim kivist maakirik Eestis!

Kommentaare ei ole: