On toimunud...

----------------------------------------------------------------------------


                     --------------------------------------------------------------------------------------------------

Veel rohkem infot SIIT


..............................................................................................................................................................


koos Lootvina Naise teatrikohvikuga 
algus 19.00
kohtade bronn 5257058 või FB sõnumina või marju.marga@gmail.com
......................................................................................................................
Sündmuse kajastust saad vaadata SIIT

Ilusalongi kajastust saad lugeda SIIT


kajatus www.paastumaarjapaev.blogspot.com

Lootvina Vastlad 2017
.......................................................................................................................................................


.......................................................................................................................

Armsad Lootvina Naised: 27. novembril kella 10-12 saame jälle kokku Kasvukojas Lootvina Naise Jutuhommikul. Seekord, mõeldes hingedeajale (november on ju eestlastele hingedeaeg), võtab iga naine kaasa oma hinge puudutava luuletuse, muinasjutu, rahvajutu, poeemi, värsi, haiku, jne vms ;-)
Kuum tee ja kohv ning toasoe Kasvukoja poolt. Magus või soolane põske - endi kaasa tooduna :-) Võta ka kohvipulbri ja ahjupuu kuluks väike kõlisev taskusse, mis ühispotti poetada. Tule Lootvina Naisega jututama....(info ikka 5257058)..........................................................................................................................
22. oktoobril kell 19.00 toimus Vastse-Kuuste kultuurimajas, meie segarahvatantsurühma Vihista Viisku  30 sünnipäevapidu.
Kell 19 algas nii tunnine etenduslik tantsulavastus kõigile sõpradele ja tantsurühma austajatele.
Oodatud olid suured ja väiksed ning "Pastlapidu" sai vaadata tasuta.

Miks nüüd siis Lootvina Naine sellest oma blogis kõneles?
No sest mulle oli osutatud see au ja privileeg olla selle tantsuetenduse lavastaja! Kunst ja looming oli täies hoos...
Tegemist sai olema lustliku, humoorika ja meie Viiskusid tutvustava tantsuetendusega, mis ajas "vuntsi" muigvele :-D


..................................................................................................16. oktoobril oli hommikune Kasvukojas LOOTVINA NAISE jutuhommik. Teema tõi kaasa Marga Merike, kes saabus värske päevitusega Maltalt! Varsti teen ka põhjaliku Maltalise ülevaate Lootvina Naise Merikese reisist.

....................................................................................................

Suurepärane! Olime vist oma TEATRIKEVADEGA kogu maailmale (või noh, vähemalt naaberkogukondadele) silma jäänud, sest meile pakuti (jah, loe seda viimast sõna kohe  erilise mõnu ja uhkusega!) uut elamust!

Lootvina Naisel oli au ja muidugi suur rõõm kutsuda teid ÖÖTEATRISSE. Loomulikult  kuulus teatri juurde ka Lootvina Naise (seekord) ÖÖKOHVIK.
Tegime sellest erilise, müstilise õhtu, kus oli  elav muusika, jube-õudsad videvikujutud Kanepi harrastusteatrilt, maitsvad koogid ja tsipake kangemat  ning lõpuks - meie lemmik näitekirjaniku enda tehtud - "Proua Daam". Tegu on väga hinnatud ja kiidetud õudus-tragikoomilise lavatööga!

Sellest õhtust sai mäng meeletele!

...........................................................................................
Lootvina Niane tegi antud sündmuse kunstilise juhtimise. Tänan võimaluse eest MTÜ Viruskundra vabatahtlikke ja meie Katit!
.........................................................................................................
Tegime naistega väekaid saunavihtu:
 ......................................................................................
Lootvinalased käisid külade päeval koos Pikkjärve Vetevanaga, kellega kaasas lausa kaks tütar-näkki Sõõrik ja Pikk. Rahvas liitus meie Vetevana aktsiooniga:" Puhastage mu kodu - Lootvina Pikkjärv!" Kõik panustasid, hoides plakatit ja avaldades oma toetust, et meie Pikkjärv saaks puhtaks õõtsikutest!

Ainult ühe näki arvamus: "Kahjuks murdus mast juba enne peo algust meitel. Vetevana vandus südamest, Õeke-näkk karjus ja näki-kinnipüütud-kodustatud-mees karjus veel hullemini näki peale. Nässud oli pobisedes, silmad vilasid ja plastik kiivalt hõlma all tühjenes. Vetevana enam ei vandunud, kruviti mast tagasi kokku. Üritasime uuesti. Leidsime koha, kus sai parves kulgeda. Karjusime nagu vesikõri võttis ja olime ainsad....jõuti peomajja. Suruti sisse, no nagu silgud ka meitel nii hullult pole kokku pressit, sääti siis veel ahvenapoja..inimeste laul-tants ja muu joru nakas pihta. Inimese nimetasi seda ühtses laumises. Meite arvo oli erihäältel koos ruigmine aga noh, mi sest maa kommetest tia ei miskit. Siis anti peokavva laua pääle. Sääl polnu meie Vetevana üldse kirangi! Vetevana vihast ja trampe kohe lava pääle. Tuu vallavanem jäi imeliku näoga vahtma, et kos na läheva. No mis siin vabandi või mitte, egas isäl pole tiida maa päälse kombe. NO eski häste läts, et mi Vetevana terve kats tundi es kõnele, sai nii katsa minutiga hakkama, vääga häste läts - no ja siis tuu inimeste tettu laulujoru, mi veterahvas mulises ka kõvemini õõtsikun, kui tuu joru, mis kuuldavale tull...aga no tubli oliva, et avitasi, tuu Lootvina rahvas, kes väetse välja oliva tulnu. Nu kae, tuu ilmakene püürsi kah no ju Vetevana välla tuleku pääle nii vesitses är, et lõkke ainult susisi, aknast kõik kaiva...siis sis, egas midagi enam teta polnu, pidon polnu tantsuvärki kavvangi, üeldi, et plaadi päält tule tuu anni vast, no tuu mäng kõikaeig meil plaadi päält. Meitel tuu järveäärse maakivi maja teisekorruse miis lask iks tuumase annit. Ma võtsi ka oma kinnipüütu mehe võrku ja lohisi är kodujärve puule. Muidu oll tunne nagu nakas kuivas kiskma ja kõrile vett ka polnud võtta koskilt. Lätsime mi kah ära välla ja ajasi keele õuen avali ning sai taivast niisutust ning nakasime oma uma paati otsma, et kodo minna. Vot siis sääne inimeste pidu olle. Es usu mi jah, et tost järvest välja ronimisest miskit kasu olle või mikit. Karta on, et na õõtsiku vohase iks edasi ja mi Vetevana varsti är umbe kasu. Kahjo om. Vääga om. Ilosa olime kunagist. Vääga ilusoa mi sõsaraga - Sõõrikjärv ja Pikkjärv :-)"
..................................................................................
....................................................................................................

NB! Pool tundi enne etendust avatakse jälle Lootvina Naiste Teatrikohvik! 

.............................................................................................


Meie sündmus ka V-K valla kodulehel, vaata SIIT
..................................................................................................................


.....................................................................................................................Uus ettevõtmine on, et Lootvina Naine margamarju asus ka Vastse-Kuuste koolis algklassidele draamaõppe ringi juhendama. Täpsemalt saad lugeda siit - draamaringi kodulehelt Huvipesa!
..................................................................................................
OLNU:


...........................................................................................................