...Lootvina Naine sai sünnipäevaks kanatraktori!


Oli aprill ja margamarju käis ning kirjutas oma Muska töökalendrisse 24.04.2019 kell 8.00 toon KANAD! Jah. Ahjale sõitis KANABUSS, kust sai osta imeilusaid noorkanu. Ning nüüd oli see aeg kätte jõudnud, kus terve aasta rääkimist, et MARJU TAHAB KA, pidi vilja kandma. Muskal ei jäänud muud üle, kui kõige muu kõrvalt, hakata oma naisele seda kuulsat ja oodatud ning nõutud kanatraktorit ehitama. Sest saa ta nüüd viletsam olla kui Virga talu peremees. Seega Jacco tehtud kanatraktor silma eest, tegi Palli talu peremees plaane paberil ja mõõtis, arvutas ning veel arvutas, plaanis ning kalkuleeris ning asus lõikama......niimitu ja -setu detaili seda ja teist (ikka mööblitisleri kutsega mees). Seejärel looditi see kokku kõik.
Jah, et oleks vinklis ja peaks vastu ja mis kõik veel. Polnudki nii kerge kast teha, kui arvata võib. Kolm päeva (no päev ja kaks õhtut) läks sellega. ja 23.04 - jüripäeva- õhtul panime võrku traktorile ümber pimedani, sest hommiku pidi uhke sissekolimine toimuma.
Hommikul tuli Ax ka kaasa kanabussi vaatama, sest oli ju selgeks poisile saanud mis on kanatraktor aga , et buss ka veel?!? Ändu mõisa kanabuss müüs meile VIIS noort kanatšikki, igaüks erinev ja kaunis ning ütles, et need hakkavad nii juulis munele?!?!!!!!! Oi margamarjukene küll :-D ha-haa-haaa - egas siis noorkana tähenda munejat kana, see on juba vana kana. Ehk siis Peri POÜ kanalast saab vana, trööbatud, 1 aastase kana moodi olevuse, kes siis hakkab sulle mune kohe-kohe tegema igapoole mujale kui pessa, sest seda nad ei oska - pessa muneda, nad ju puurikanad aga õpivad, seda lubati.
Aga tšikid oli nii kenad ja juba valitud ja me tõime nad Ax koju ning panime kanatraktorisse: appike, see esimene mulje neid vaadates oli nii ......nad tõstsid oma jalgu, aru saamata MIS see on jalge all ja olid hämmingus. Õnneks paistab kana olevat olevus, kes kiiresti kohaneb ja instinktiivselt õpib. Seega kohanesid Tšikid traktoris ja Muska parandas disaini töökindlamaks, mida enam öösi teha ei jõudnud. Korras. Ja nüüd - oi, mis süüa anda? Mis veel? Kuidas ikkagi? Ja kas te arvate, et ma viitsin googeldada?! Ei, mina võtan telefoni ja palun tasuta nõustamist Lootvina Naabriteenuselt ehk siis helistasin kogemustega kanapidajale Palo tallu ja sain kõik teada :-D

Viimased lipid paika, et kõik paigas püsiks. Loogiline ju?
Kõne, mille ma Helbele, Palo talu perenaisele tegin, oli 100% õigeaegne. Peale loengut, mida ja kuidas. istusime autosse Atsiga (jah, seekord suurema ekspemplariga, sest vaja oli musklijõudu) ja plaanisime Põlvasse sõita, sest Helbe seletas kõik ära, et kust ja kuidas jahu, ja vitamiine ja teri, jne saab. Mina aga, selline planeerija kes ma olen, mõtlesin helistada sinna kanalasse, et kas ikka ja mis kellani ja kus täpsemalt. Nüüd siis asusin googeldama. No mitte ühtki numbrit. Eelmiste aastate infot üldse ainult, no siis sain mingi kontorinumbri.....mõtlesin, et seal peab ju  keegi olema, kes teab kanadest ja kanalast midagi.....:-D esitan teile telefonikõne väljavõtte mälu järgi:
KÕNE 1:
Marju: "Tere, helistan nende munevate kanade pärast, keda müüte?"
Peri kontor: "Mis kanade? Mina ei tea mingitest kanadest midagi!"
Marju: "No ma kuulsin, et Peri müüb noori 1. aaasta vanuseid munevaid kanu kanalast?"
Peri kontor: "Jah, aga mida te siia helistate? Mina ei tea kanadest!"
Marju: "Aga äkki te teate kellegi numbrit, kes siis teab?"
Peri kontor: "Ei tea mina, mis mina pean teadma neid kanu. Issand, no ma vaatan!"
Marju: "See oleks väga tore ja ...."
Peri kontor /kiirelt vuristades/: "56........1!"
Marju:" Oi väga tänan!"
/piip-piip-piip/

No ja siis helistasin selle mobiilinumbrile, mille jõudsin suure kiiru ja vaevaga (hea, et valmis olin) üles kribada:
KÕNE 2:
Marju: "Tere, helistan munevate, ühe aastaste, kanade pärast"
Mobiil: "Mis asja? Miks te siia helistate? Mina ei pea teadma midagi kanadest."
Marju: "Oi aga Peri kontorist anti teie mobiilinumber, et teie teate"
Mobiil: "Mis asja?!? Kas tol on seal tabletid täitsa võtmata või?!?"
Marju: "Ma ei tea, ma ei küsinud! Aga kanad siis? Teate midagi?"
Mobiil: "Rosmas müüakse jah, kanalast!"
Marju: "Kus Rosmal täpsemalt ja kui kaua, mis kellani?"
Mobiil: "Rosmas! Sildid on üleval igal pool!"
Marju: "Hea, ma ju ei teadnud aga mis kellani?"
Mobiil: "Ma ei tea, vist kella kolmeni! Mitu kana te siis tahate?"
Marju: "Kolme aga ma tahan sõbralikke ja ilusaid kanu, et sobiks noorkanadega kokku panna!"
Mobiil /vali naer/: "Ei no selliseid tingimusi ma küll ei garanteeri, selleks minge sinna Linnutallu! Mitu kana?"
Marju: "Kolme!"
Mobiil: "Kolm kana?!?? Ainult kolm tükki! Mida te nendega teete?"
Marju: "No mees ehitas mulle kanatraktori, sinna tahan!"
Mobiil: "Ah need kanatraktori hullud jah, oi neid ma vihkan kõige rohkem! Issanda moehullus küll. Kus kohas sa elad seal?"
Marju: "Vastse-Kuuste kandis."
Mobiil: "Ah seal on neid kanatraktori hulle teisigi!
Marju: "Oh ma vist jätsin ka tabletid võtmata, eks olen hull jah! Aga palju kana maksab?"
Mobiil: "3 eurot"
Marju: "Üks kana, seega 9 siis?"
Mobiil: "Ei! Üks kana on 1 euro! No eks ma helistan sinna kanalasse siis ja ütlen, et üks hull tuleb!"
Marju: "Aitäh!"

No ja siis istusime lõpuks autosse ja sõitsime. Sõitsime otse Põlvasse ja plaan oli enne osta ära Põlva Agrost jahu ning terad. Helbe käskis minna apteeki ning osta ka vitamiinisegu, mida jahu sisse pudruks segada.
Seisame siis selle Põlva Agro kontori ees, lähen sisse - no ei kedagi: kõik kabinetid tühjad aga lahti, võta mida hing ihkab. Karjusin siis siia ja sinna, ei kedagist. Läksin välja ja helistasin uuesti Palo talu perenaisele, et KUS?! :-D Helbe ja Üllar aga olid just kohale jõudmas. Seega võeti meid sappa ja viidi kaalukotta, kust Ats laadis jahukotte ning tõstis teravilja nagu veskimees :-D Kogu selle ajal õpetas Üllar ja Helbe mind kuidas ja mida kanadega teha.
Seejärel otsisime üles selle kanala, kus olidki sildid üleval ilusti ja palusime kolme sõbralikku kana. Suurte silmadega vaatas mind naisterahvas ja lisaks tuli kolm naist veel mind kaema, et kes tahab kolme sõbralikku kana ;-)
Aga lõpuks - lubage esitleda KOLM ÕDE: (vasakult) Grilli, Praadu ja Suppu! On küll tublid munejad! No sõbralikkusega pole lood nüüd küll nii suurepärased ;-)
Nüüd õnnelikeks saanud puurikanad, kes Palli talus elavad 24.04.2019 alates
ning on juba (10.05.2019) seisuga tootnud 38 muna!

Ja siit teile meelolukas meie kanade tutvustus:

Edukad tõendid edust 10. mai hommikust:


Kui Sina arvad, et tahad ka kanatraktorit, siis tee mulle hinnapäring (marju.marga@gmail.com) ja teeme sullegi :-) Minu Muskal ju see endale selgeks tehtud. Paanid ja joonised peas. Ning luban, see on tore oma kanade mune süüa ning "pidulikke omlette" terve perega nautida. Suvi on mõnus ees :-D

Lõpuks imeline ja armas lugu: täna (10.05.2019) helistas Palo talu peremees ja küsis, et kuidas mul läheb!?! Et kuidas minu kanad elavad ja läbi saavad :-D Ning mis ma ikka süüa annan...., et kas munakoori ikka annan ja mis saab tulevikus......see on nii armas, kui inimesed hoolivad üksteisest. Aitäh Üllar ja Helbe.

Kommentaare ei ole: