...varakult anname teada: osaleme Suidsusannasümfoonia lisaprogrammis Palli talu sannaga!


Palli talu suitsusanna
päikseloojangu aken

3. augustil 2019 kell 13-....
Palli talu suitsusann on juttude järgi üle 100 aasta vanuste palkidega. Muidugi on sanna kohendatud, parandatud ja katust vahetatud, sest saun on olnud pidevas kasutuses, kuid 100 aastane hõng on sees. Saunas pole elektrit, vaid küünlavalgus ja seda ka täna täitsa teadlikult. Kopsikuga ja kausiga pesemine ning värskesse kasevihta seome ka piparmünti. Lisaks viskame vahele küüslauguleili. Kui meie sauna tullakse, siis öeldakse: “Jummal sekka!” ja laval olijad vastavad: “Jummal hää miis!”

Palli talu suitsusann on talusauna kohta suur. Oleme paastumaarjapäeval kümnekesi laval istunud, kuid siis juba oli kitsas. Kuid augustis, kui ilm on mõnus, siis pole probleemi saunarahva hulgaga. Tore, kui on enam-vähem võrdselt mehi ja naisi, siis saab sugude vahetusega saunakorda teha: perenaisega naised ja peremehega mehepojad sanna! Vahepeal väljas puhatakse ja joodakse saunamärjukest käterätt ümber.

Sauna ootame tublisid mehi ja naisi, kel on lahtine meel ja sõbralik suhtlemine :-) Ja kes ei pelga paljalt koos teistega sannan olla (oma sooga koos), sest suitsusannan ikka trikooga ei ole mugav.

Palli talu sannaplaan 3.08.2019:
13.00 paneme sanna kütte ja paneme ka head kanaliha kintsud sanna suitsema, et oleks pärast hää mekki

15.00 nakame ootama külalisi ning veame küttepuid kuuri riita (seega palume talgule, kaasa töökindad ja sobilik riietus)
*tühja kõhu kannataja saab endale mõne pannkoogi lasta köögitüdrukul küdsada ja pääle värsket rabarberi moosi saada koos külma piimaga.

18.00 peaks sann valmis olema!
*Meeste vägi läheb esimesena karmu välja ajama.
*Naised sätivad sanna juurde pikniku vormis söögikorra üles: värske suitsune kanakoib, värsked kartulid ja oma kasvuhoonest kurgi-tomati salat, magustoiduks maasikane kama-vahukoore-kohupiima maius.
*Naised saunas koorivad end koduse suhkruse kehakoorijaga ning viivad läbi 9-vägise sannaviha rituaali.
*Sannaõhtu kestab kuni leili jagub :-) ja kuidas kellegi tervis-jõud lubab!

KAASA: omale sobivad kangemad või kihisevad saunajoogid, suur käterätt.
Võtame vastu: 14-16 külalist (soovitavalt 7-8 paari ;-), lapsed on samuti ok.
Võimalik ka ööseks jääda: kas telkida või ette teatamisel ka laka peal madratsitega magamise võimalus.

Registreerimine:
https://savvusann.ee/suidsusannasumfoonia/lisaprogramm/ Külastus tuleb eelnevalt kokku leppida ja tasuda. 15 eurot inimese kohta. Registreerumine ja tasumine hiljemalt 29. juuli aadressil egle.vodi@gmail.com
Pileti saate etendusele osta Piletilevist
Kõige värskem info lisaprogrammi võimaluste kohta FB lehelt

Palli talu suitsusanna suitsuliha õhtusöögiks!

Kommentaare ei ole: